جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • طبقه بندی
   • معاونت امور ورزشی

    شرح وظایف معاونت ورزش
    برنامه ریزی درخصوص نظارت و ایجاد هماهنگی درخصوص فعالیتهای ورزشی استان در چارچوب ضوابط و دستورالعمل های سازمان متبوع و پیشنهاد طرح های مؤثّر به مقامات ذیربط جهت بهبود امور مربوط به تربیت بدنی استان.
    2-برنامه ریزی و نظارت در بررسی شرایط اجتماعی، جغرافیایی و بومی مناطق مختلف استان و علایق و گرایش های مردم به ورزشهای خاص متناسب با شرایط اقلیمی و انعکاس آن به واحدهای ذیربط و مقام مافوق.
    3-برنامه ریزی، نظارت و همکاری در اجرای طرح ها و برنامه های مربوط به حوزه تربیت بدنی و ورزش با توجه به سیاست های کلی دستگاه متبوع در سطح استان.
    4-برنامه ریزی و نظارت در بررسی و ارزیابی عملکرد هیئت های ورزشی استان و بهره مندی از آن در تدوین برنامه های هیئت های ورزشی و همچنین همکاری با آنها در تهیه و تدوین تقویم ورزشی سالیانه و برنامه های آموزشی زمانبندی شده از طریق کارشناسان ذیربط .
    5-بهره گیری از خدمات صاحبنظران و متخصّصان امر ورزش قهرمانی، حرفه ای و همگانی درخصوص کشف و جذب استعدادهای درخشان ورزشی در سطح استان و پرورش آنها.
    6-هماهنگی با واحدهای ذیربط به منظور ایجاد پایگاه ورزش قهرمانی در نقاط مستعد استان و تجهیز آنها به امکانات علمی.
    7-بررسی نحوه عملکرد مکان های ورزشی و فعالیت باشگاههای ورزشی استان و تهیه گزارش از امکانات و نیازهای آنها و انجام اقدامات لازم در این خصوص .
    8-برقراری ارتباط با بخش های مختلف جامعه و تلاش در جهت عمومی کردن ورزش همگانی و جلب مشارکت آنان در توسعه و گسترش ورزش به منظور دستیابی به هدف های سازمان .
    9-برقراری ارتباط و هماهنگی با مراکز علمی وپژوهشی در سطح استان و سازمان و تشکیل کمیته های تخصّصی در زمینه پژوهشی و فرهنگی در حیطه ورزش و تربیت بدنی.
    10-برنامه ریزی و نظارت در برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت مربیگری، داوری و کادر فنی با هماهنگی فدراسیونهای ورزشی ذیربط توسط هیئت های ورزشی استان و دستگاه متبوع.
    11-برنامه ریزی درخصوص همگانی کردن ورزش در سطح استان ، ارتقاء سطح ورزش حرفه ای و قهرمانی و تعمیم ورزش در روستاها و مناطق عشایری استان.
    12-ایجاد هماهنگی بین واحدهای مختلف استانی به منظور اتخاذ وحدت رویه ورزشی در سطح استان.
    13-نظارت در برگزاری مسابقات استانی و کشوری، لیگ های ورزشی، جشنواره ها و المپیادهای ورزشی، یادواره ها و ...
    14-نظارت در برگزاری مجامع ورزشی مربوط به انتخاب رؤسا و مسئولین هیئت های ورزشی استان .
    15-مطالعه، بررسی و شناسایی نقاط قوت وضعف، آسیب ها، نارسائی ها و کمبودهای ورزشی استان در تمامی زمینه ها و اتخاذ خط مشی ها مناسب جهت حل و فصل مسائل و مشکلات.
    16-انجام سایر امور محوله مربوط به حوزه ورزش و تربیت بدنی استان با هماهنگی مسئولین مافوق.
     سرپرست معاونت توسعه امور ورزش
    نام و نام خانوادگی:حمید نریمانمیزان تحصیلات:
    رایانامه :-تلفن تماس :32939563
    نمابر :-
  قم - اداره کل ورزش و جوانان
  مجموع بازدیدها : 4,459,051
  تعداد بازدید امروز : 677
  تعداد بازدید دیروز : 826
  آخرین به روزرسانی : 1398/09/23
  کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.