جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • محدودیت‌های زیرساختی مانع از توسعه تیراندازی در قم شده است

   دبیر هیات تیراندازی استان قم:

   محدودیت‌های زیرساختی مانع از توسعه تیراندازی در قم شده است

   محدودیت‌های زیرساختی مانع از توسعه تیراندازی در قم شده است

   دبیر هیات تیراندازی قم بابیان این‌که محدودیت زیرساختی مانع از توسعه این رشته ورزشی در استان قم شده است گفت: سیبل های برقی، افزودن سلاح‌های جدید و به‌روز و همچنین افزایش تعداد سالن‌های تیراندازی نیاز ضروری این رشته در قم است.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان قم، محمدجواد متقیان در مجمع سالیانه هیات تیراندازی قم اظهار داشت: هم‌اکنون تنها یک سالن ۱۵ خطه در اختیار این هیات ورزشی است که برای رفع این محدودیت، ۲ سالن تیراندازی در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.
   وی با ذکر این مطلب که ۲۰۷ ورزشکار بیمه‌شده ذیل هیات تیراندازی قم مشغول فعالیت هستند عنوان کرد: ۱۳ سالن تیراندازی در نهادهای مختلف استان وجود دارد که فعالیت این سالن‌ها بیشتر درون‌سازمانی بوده و تنها به جامعه آماری خود ارائه خدمت می‌کنند.
   دبیر هیات تیراندازی استان قم با اشاره به برگزاری ۲۵ مسابقه قهرمانی و انتخابی استانی رشته تیراندازی در سال ۹۷ در قم بیان کرد: با توجه به محدودیت‌های زیرساختی هیات تیراندازی در قم، این حجم از برنامه‌ها و مسابقات استانی بی‌نظیر است.
   متقیان خاطرنشان کرد: استان قم در اعزام ورزشکاران به مسابقات کشوری جزو استان‌های پیشتاز کشور است و ورزشکاران ما در تمام رویدادهای کشوری با ظرفیت کامل در ۲ بخش بانوان و آقایان شرکت کرده‌اند.
   وی بابیان اینکه ظرفیت قم در رشته تیراندازی بسیار زیاد است، تاکید کرد: استان قم، تنها استان کشور است که صاحب ۲ تیم بانوان و آقایان در لیگ های کشوری تیراندازی است که این موضوع در کشور بی‌نظیر است.
   دبیر هیات تیراندزای قم همگانی سازی و آشنایی نوجوانان و جوانان با این رشته را ازجمله اولویت‌های این هیات دانست و تصریح کرد: راه‌اندازی غرفه تیراندازی و آشنایی ۳۵۰ نفر با این رشته ورزشی ازجمله اقدام‌های موثر برای همگانی کردن این رشته در سال ۹۸ است.
   متقیان، برگزاری مسابقات ۲ لیگ استانی ویژه بانوان و آقایان در این رشته را ازجمله اقدام‌های شاخص این هیات در سال ۹۷ دانست و ادامه داد: برگزاری مسابقات رتبه‌بندی استانی، برگزاری دوره مربیگری درجه ۳ و دوره داوری درجه ۲ ، برگزاری سه مرحله مسابقات انتخابی استانی و همچنین برگزاری مسابقات تیراندازی به مناسبت‌های مختلف فرهنگی، مذهبی و ملی ازجمله عملکرد این هیات در سال گذشته است.
   وی بابیان اینکه تیراندازان استان سال گذشته به ۳۲ مسابقه مختلف کشوری اعزام‌شده‌اند، افزود: این اعزام‌ها در رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگ‌سالان، در رشته‌های تفنگ بادی، تپانچه بادی و میکس بوده است که حاصل تلاش تیراندازان استان در این مسابقات کسب ۲ مقام نائب قهرمانی و ۳ مقام سومی بوده است.
   دبیر هیات تیراندازی قم خاطر نشان کرد: استان قم در لیگ های مختلف کشوری آقایان و بانوان صاحب ۲ نماینده است که این تیم‌ها نیازمند حمایت بیشتر از طرف مسوولان استان هستند.
   وی استعدادیابی را یکی از اولویت‌های این هیات دانست و افزود: سال گذشته پنج دوره استعدادیابی در استان جهت اعزام به مسابقات کشوری انجام شد که بیش از ۱۰۰ تن در این دوره‌های استعدادیابی شرکت کردند.
   اخبار مرتبط
قم - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 4,449,965
تعداد بازدید امروز : 770
تعداد بازدید دیروز : 761
آخرین به روزرسانی : 1398/09/17
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.