جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • ایران جزو پنج قدرت اول رشته تفنگ بادی در دنیاست

   رییس فدراسیون تیراندازی در قم گفت:

   ایران جزو پنج قدرت اول رشته تفنگ بادی در دنیاست

   ایران جزو پنج قدرت اول رشته تفنگ بادی در دنیاست


   رییس فدراسیون تیراندازی جمهوری اسلامی با تاکید بر اینکه ایران در تفنگ بادی جزو پنج تیم قدرتمند دنیاست گفت: ۷۲ سال از تاسیس فدراسیون تیراندازی در کشور می‌گذرد ولی بهترین عملکرد این فدراسیون در شرایط سخت امسال کسب‌شده است.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان قم، علی دادگر، در مجمع سالیانه هیات تیراندازی قم که در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان قم به انجام رسید، با اشاره به جایگاه تیراندازی ایران در جهان اظهار داشت: کشورهای مختلف در رشته تیراندازی سرمایه‌گذاری‌های بسیار سنگینی انجام داده‌اند و این در حالی است که ایران باوجود تمام محدودیت‌ها در میدان‌های مختلف به مبارزه با ورزشکاران سایر کشورها رفته و در این زمینه افتخارهای بزرگی کسب کرده است.
   وی عنوان کرد: درحالی‌که برای تامین ساچمه ورزشکاران با مشکل مواجه هستیم، کشور هندوستان برای چهار سال آینده ورزشکاران خود، ساچمه در اختیار دارد ولی با این ‌وجود نتایج تیم تیراندازی جمهوری اسلامی در ماه‌های اخیر بسیار درخشان و بی‌نظیر بوده است.
   رئیس فدارسیون تیراندازی توسعه تیراندازی را یکی از اولویت‌های این فدراسیون دانست و گفت: تفاهم‌نامه‌ای میان فدراسیون تیراندازی و وزارت آموزش ‌و پرورش به امضا رسیده است تا آموزش همگانی تیراندازی در دستور کار قرار گیرد.
   دادگر تاکید کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه آموزش رایگان تیراندازی به ۲۰۰ هزار دانش‌آموز سراسر کشور در دستور کار قرار گرفت که این اقدام در راستای پشتوانه سازی برای این رشته ورزشی است.
   وی بیان کرد: کسب ۶ سهمیه ارزشمند المپیک برای نخستین بار در تاریخ فدراسیون ازجمله دستاوردهای درخشان این فدراسیون در سال جاری است و کسب ۴ سهمیه از طریق رنکینگ جهانی هدف‌گذاری شده است.
   رئیس فدارسیون تیراندازی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی جزو پنج کشوری است که تمام سهمیه المپیک خود را در مرحله اول کسب کرده است ادامه داد: تیراندازان قم از طریق رنکینگ جهانی، امکان کسب ۴ سهمیه دیگر را دارند که برای کسب این سهمیه‌ها تلاش فدراسیون ادامه دارد.
   دادگر بابیان اینکه عملکرد تیراندازان کشور، موجب ارتقای جایگاه این فدراسیون در ورزش کشور شده است گفت: کسب ۲ مدال المپیک در رشته تیراندازی انتظار وزارت ورزش و جوانان و کمیته المپیک کشور می‌باشد که تلاش فدراسیون تحقق این انتظار است.
   اخبار مرتبط
قم - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 4,449,999
تعداد بازدید امروز : 804
تعداد بازدید دیروز : 761
آخرین به روزرسانی : 1398/09/17
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.