جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • هندبال قم ریشه‌دار است/ قم پیشرو در برگزاری مجامع سالیانه/ اختلاف‌ها تیشه به ریشه هندبال کشور زده‌است

   رئیس فدراسیون هندبال در قم گفت:‌

   هندبال قم ریشه‌دار است/ قم پیشرو در برگزاری مجامع سالیانه/ اختلاف‌ها تیشه به ریشه هندبال کشور زده‌است

   هندبال قم ریشه‌دار است/ قم پیشرو در برگزاری مجامع سالیانه/ اختلاف‌ها تیشه به ریشه هندبال کشور زده‌است

   رئیس فدراسیون هندبال جمهوری اسلامی، وجود اختلاف‌ها را موجب تضعیف این رشته ورزشی دانست و گفت: اختلاف‌ها تیشه به ریشه هندبال کشور زده‌است به گونه‌ای که طی پنج سال، پنج سرپرست عهده‌دار مسئولیت در این فدراسیون بودند.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان قم، علیرضا پاکدل درمجمع سالیانه هیات هندبال قم که درسالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان استان به انجام رسید در سخنان خود با تاکید بر اینکه همه چیز را دراین فدراسیون از صفر شروع کرده‌ایم، اظهار کرد: وجود اختلاف‌های شدید میان این فدراسیون موجب شده بود تا نگاه وزارت‌خانه به فدراسیون برای سال‌ها منفی باشد.
   وی استفاده از نیروهای بومی برای تیم‌های پایه را نگاهی درست دانست و عنوان کرد: با توجه به ظرفیت‌های هندبال قم، امتیاز یک تیم دسته یک را به این استان داده‌ایم، که باید هیات هندبال استان تمام تلاش خود را برای استفاده از این امتیاز انجام دهد.
   رئیس فدراسیون هندبال جمهوری اسلامی با تاکید بر اینکه هندبال چیزی کمتر از سایر رشته‌ها ندارد بیان کرد: رشته‌های دیگر با برنامه‌ریزی بلند مدت توانستند جایگاه خود را در آسیا و جهان ارتقا دهند ولی دراین مدت فدراسیون هندبال با تخریب‌ها و اختلاف‌ها تمام جایگاه خود را در آسیا از دست داد.
   پاکدل با بیان اینکه تا پیش از این هیچ‌گونه بانک اطلاعاتی از ظرفیت هندبال درکشور وجود نداشت خاطر نشان کرد: با راه‌اندازی بانک جامع اطلاعاتی درماه‌های گذشته این ظرفیت درفدراسیون هندبال ایجاد شد.
   وی با اشاره به تلاش برای اخذ میزبانی یکی از رویدادهای آسیایی ابراز کرد: ایران پس از هفت سال میزبان مسابقات هندبال جوانان آسیا شده است که این رویداد سال آینده درشیراز برگزار می‌شود.
   رئیس فدراسیون هندبال جمهوری اسلامی ، آموزش را از جمله برنامه‌های اولویت‌دار این فدراسیون دانست و گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته درماه‌های آینده یکی از بزرگترین مدرسان مربی‌گری هندبال دنیا در بخش بانوان با هزینه فدراسیون جهانی اواخر امسال به ایران می‌آید ضمن اینکه در بخش آقایان نیز برنامه‌ریزی برای برگزاری دوره‌های آموزشی صورت گرفته‌است.
   پاکدل با بیان اینکه اداره‌کل ورزش و جوانان قم از جمله معدود اداره‌ کل‌هایی است که برگزاری مجمع‌های سالیانه هیات‌های ورزشی را به صورت منظم برگزار کرده‌است، افزود: برگزاری این مجمع‌های سالیانه برای استان و هم برای فدراسیون ضروری است که با شناسایی مشکل‌ها، تلاش برای حل آنها در دستورکار قرارگیرد.
   وی با بیان اینکه متاسفانه نقص بزرگ ورزش کشور عدم اهتمام به برگزاری مجمع‌های سالیانه ورزشی است گفت: به دلیل برگزار نشدن این مجمع‌ها، فدراسیون از وضعیت هندبال استان‌ها و مدیران کل از وضعیت هندبال شهرستان ها بی‌اطلاع هستند.
   وی، قم را استانی ریشه‌دار درهندبال دانست و گفت: هندبال قم چندین سال درلیگ‌های دسته یک و برتر حضور داشته‌است و به طور قطع اگر حامی مالی در استان وجود داشته باشد، قم ظرفیت تیم‌داری مجدد در لیگ برتر و دسته یک هندبال را دارد.
   رئیس فدراسیون هندبال جمهوری اسلامی، ادامه داد: قم یکی از استان‌های بازیکن ساز هندبال در بخش بانوان است به گونه‌ای که هم کانون بازیکنان شاخص این استان درتیم‌های مختلف لیگ برتر هندبال درحال فعالیت هستند که این نشان از ظرفیت بالای بانوان هندبال قم دارد.
   پاکدل با تاکید بر اینکه بانوان هندبالیست قم به حق خود نرسیدند متذکر شد: قم دارای مربیان برجسته هندبال در بخش بانوان است که متاسفانه از این ظرفیت در تراز ملی استفاده نشده‌است که در برنامه‌های این فدراسیون استفاده از ظرفیت بانوان مربی این استان دردستور کار است.
   اخبار مرتبط
قم - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 4,449,957
تعداد بازدید امروز : 762
تعداد بازدید دیروز : 761
آخرین به روزرسانی : 1398/09/17
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.