جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • اجرای 20 برنامه فرهنگی و ورزشی در دهه کرامت درقم

   مدیر کل ورزش و جوانان استان قم خبر داد:

   اجرای 20 برنامه فرهنگی و ورزشی در دهه کرامت درقم

   اجرای 20 برنامه فرهنگی و ورزشی در دهه کرامت درقم

   مدیرکل ورزش و جوانان قم گفت: در دهه کرامت بیش از ۲۰ برنامه متنوع در زمینه های مختلف از جمله برنامه گسترده ای برای نکوداشت هفته ازدواج در استان برگزار می شود.


   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان قم، رسول منعم در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: جشن روز دختر و تجلیل از دختران برتر استان در حوزه‌های گوناگون که مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند، همزمان با شب میلاد حضرت معصومه (س) با عنوان جشنواره شمیم ریحان با حضور مسئولان استانی و با مشارکت سازمان‌های مردم نهاد در ورزشگاه شهید حیدریان برگزار شد.
   مدیر کل ورزش و جوانان استان قم خاطرنشان کرد: ۱۰ همایش ورزشی نیز، در شب‌های ایام دهه کرامت در بوستان جوان واقع در کمربندی امام علی (ع) با مشارکت شهرداری و هیأت ورزش‌های همگانی قم برگزار می‌شود.
   منعم دیدار با خانواده‌های گرانقدر شهیدان، غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدا، برگزاری اردوی زیارتی مشهد مقدس ویژه نخبگان ورزشی استان و فضاسازی اماکن ورزشی را از دیگر برنامه‌های این اداره کل در دهه کرامت برشمرد.
   وی همچنین از برگزاری اردوی تیم ملی ژیمناستیک، مسابقه‌های تنیس نونهالان و نوجوانان کشور و مسابقات فوتسال نونهالان کشور در استان قم خبر داد و گفت: یکی از سیاست‌های برگزاری مسابقه‌های کشوری در قم، ارائه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های استان در حوزه زیرساختی، فنی و اجرایی است.
   مدیرکل ورزش و جوانان قم تصریح کرد: برگزاری مطلوب و میزبانی مناسب این گونه مسابقات در استان، می‌تواند تبلیغ مناسبی برای برگزاری مسابقه و میزبانی سایر رشته‌های ورزشی باشد.
   منعم افزود: تلاش خواهیم کرد که در آینده اردوها و مسابقه‌های گوناگون کشوری و ان شاءالله در ادامه مسیر برنامه‌های بین المللی را نیز در قم میزبانی کنیم.
   وی اذعان کرد: برگزاری چنین برنامه‌های ورزشی ملی و بین المللی در قم؛ ضمن ایجاد نشاط و شادابی، در رشد و توسعه ورزش قهرمانی استان و نیز شناسایی استعدادها نقش بسزایی خواهد داشت.
   مدیر کل ورزش و جوانان ادامه داد: تقویم فرهنگی را برای استان ترسیم کرده‌ایم و یکی از سیاست‌ها و برنامه‌ها، استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی در هنگام برگزاری مسابقه‌های کشوری و برون مرزی است که در قم برگزار خواهد شد و از مشارکت سایر دستگاه‌ها در این زمینه استقبال می‌کنیم.
   منعم ابراز کرد: این اداره کل با استفاده از ظرفیت سمن‌های جوان استان، برنامه ریزی گسترده‌ای را برای گرامیداشت مناسبت‌های مذهبی و ملی انجام داده است و بر اساس دستور وزیر ورزش و جوانان در نظر دارد در اعیاد فرخنده اهل بیت (ع) با حفظ کرامت و شأن شهر مقدس قم، جشن‌های باشکوهی را برگزار کند.
   وی ادامه داد: به منظور توسعه فعالیت‌های فرهنگی در حوزه ورزش و جوانان با تشکیل منظم پنج جلسه شورای فرهنگی در سه ماه گذشته با بیش از ۲۶ مصوبه، نزدیک به ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار از منابع گوناگون برای برنامه‌های مختلف فرهنگی تخصیص یافته است.
   مدیر کل ورزش و جوانان بیان کرد: بیش از ۶۳ عنوان برنامه در قالب برنامه‌های فرهنگی طی سه ماه گذشته اجرا شده است که می‌توان به برگزاری محافل قرآنی، کارگاه‌های آموزشی در حوزه‌های گوناگون، اردوهای زیارتی و تجلیل از برترین‌های فرهنگی اشاره کرد.
   منعم خاطرنشان کرد: بیش از ۴۰ عنوان برنامه در هفته جوان، توسط سمن‌ها و هیأت‌های ورزشی استان برگزار شد.
   اخبار مرتبط
قم - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 4,402,353
تعداد بازدید امروز : 743
تعداد بازدید دیروز : 1,017
آخرین به روزرسانی : 1398/08/01
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.