جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • کمک 101 میلیون تومانی قمی ها به مناطق سیلزده در جشن گلریزان

   مدیر کل ورزش و جوانان استان قم،

   کمک 101 میلیون تومانی قمی ها به مناطق سیلزده در جشن گلریزان

   کمک 101 میلیون تومانی قمی ها به مناطق سیلزده در جشن گلریزان

   مدیرکل ورزش و جوانان قم با بیان اینکه جشن گلریزان کمک به سیل زدگان کشور در قم برگزار شد، گفت: در این مراسم 50 میلیون تومان به صورت نقدی و 51 میلیون تومان به صورت غیرنقدی از سوی مردم نیکوکار قم اهدا شد.


   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان قم ، رسول منعم در نشست خبری خود با خبرنگاران که به مناسبت فرا رسیدن هفته جوان به انجام رسید اظهار داشت: با جمع بندی کمک های جمع آوری شده، این کمک ها به زودی به هلال احمر استان برای ارسال به مناطق سیل زده کشور تحویل می شود.
   وی با اشاره به اقدام های صورت گرفته برای کمک به سیل زدگان استان گفت: در حادثه سیل اخیر، اقدام های موثری توسط دستگاه های مختلف استان با محوریت استاندار قم انجام شد که در این زمینه اداره کل ورزش و جوانان اقدام هایی را در دستور کار قرار دارد.
   مدیرکل ورزش و جوانان قم بیان داشت: تا کنون 40 تن از جوانان فعال در سمن های استان به مناطق آسیب دیده اعزام شدند و به کمک سیل زدگان این حادثه شتافتند، چندین دستگاه خودروی حرفه ای آفرود از قم به این مناطق اعزام، ضمن اینکه محموله ای با ارزش 420 میلیون ریال ابتدای هفته به مناطق حادثه دیده ارسال شده است.
   منعم با اشاره به پیشگامی ورزشکاران در کمک به استان های سیل زده کشور عنوان کرد: جامعه ورزش و جوانان در همه برنامه هایی که نیاز به حضور و نقش آفرینی آنها وجود داشته باشد حضوری فعال دارند.
   سیل در روزهای نخستین سال جاری منجربه خسارت های جانی و مالی در برخی از استان های کشور شد.
   ** تشریح برنامه های هفته جوان قم
   وی در ادامه با اشاره به برنامه های هفته جوان گفت: از 24 تا 30 فروردین ماه به نام هفته جوان نامگذاری شده است که در این روزها برنامه های مختلفی در سطح استان برنامه ریزی شده که کمک به سیل زدگان کشور از جمله برنامه های محوری این هفته است.
   مدیر کل ورزش و جوانان استان قم تصریح کرد: برگزاری کارگاه آموزشی پیش از ازدواج در مساجد استان، محفل طنز قمپز روز چهارشنبه 28 فروردین در خانه جوان، اجرای نمایش تئاتر صحنه ای از 25 فرودین ماه تا 5 اردیبهشت ماه در خانه جوان و جشن روز جوان و جمع آوری کمک های مردمی به سیل زدگان در 29 فروردین در ورزشگاه شهید حیدریان از جمله این برنامه هاست.
   منعم افزود: اکران فیلم سینمایی زندانی ها روز جمعه در سینما آیه، گردهمایی اعضای هیات رئیسه هیات های ورزشی ساعت 16 روز یکشنبه 25 فروردین ماه، دیدار با خانواده معظم شهدا، غبا روبی گلزار شهدا، دیدار با آیت الله سعیدی نماینده ولی فقیه در استان در روز چهارشنبه 28 فرودین ماه، اهدای خون به سیل زدگان با حضور سمن های جوان استان و برگزاری جلسه ساماندهی امور جوانان از دیگر برنامه های این هفته است.
   وی خاطر نشان کرد: ستاد ساماندهی جوانان محوریت برنامه های جوانان در استان ها را دارد که 35 دستگاه عضو این ستاد است که با ریاست استاندار تشکیل جلسه داده و در این جلسه سیاست گذاری های هفته جوانان و راهبردهای لازم برای ساماندهی امور جوانان در طول سال تعیین می شود.
   مدیر کل ورزش و جوانان استان قم عنوان کرد: رونمایی از سامانه مجازی خانواده، غبارروبی حرم حضرت معصومه(س)، مشاوره رایگاه به زوج های جوان، برگزاری هفت محفل قرآنی، برگزاری کارگاه های توانمندسازی سمن ها، اجرای کارگاه های آموزشی در بخش های تابعه استان و همچنین برگزاری کافه محفل قرآن با هدف توسعه فرهنگ قرآنی در بین جوانان از دیگر برنامه های هفته جوان در قم است.
   منعم بیان کرد: برگزاری مسابقه پیشکسوتان تیم استقلال تهران و منتخب استان در روز دوشنبه 26 فروردین ماه از جلمه برنامه های هفته جوان در این استان است که عواید این مسابقه به سیل زدگان کشور اهدا می شود.
   وی با بیان اینکه ایجاد شبکه تخفیف اماکن فرهنگی ورزشی برای جوانان از دیگر برنامه های هفته جوان در قم است.
   وی اشاره کرد: مجمع خیرین کمک به ازدواج و فعال سازی ظرفیت های این مجمع، برگزاری نمایشگاه شهدای مدافع حرم در خانه جوانان، تولید محصولات رسانه ای ازدواج آسان، کارگاه آموزشی ازدواج و همچنین برنامه ریزی برای اجرای برخی مسابقات ورزشی از دیگر برنامه های هفته جوانان در استان به شمار می آید.
   ** هشت میلیارد ریال تسهیلات اشتغال برای سمن های قم تخصیص یافت
   مدیر کل ورزش و جوانان استان قم با بیان اینکه تعداد سمن های استان از 12 به 44 سمن افزایش یافته است، افزود: یکی از برنامه های دولت در سال های اخیر در حوزه جوانان توجه به سمن ها و تشکل های مردم نهاد بوده است که برای توسعه و تقویت این سمن ها در زمینه اشتغال منابع خوبی به استان ها اختصاص یافته است.
   منعم خاطر نشان کرد: هشت میلیارد ریال تسهیلات اشتغال با سود کم برای تخصیص به سمن ها به قم تخصیص یافته است که این مبلغ به سمن های فعال استان در حوزه اشتغال پرداخت می شود.
   وی پرداخت وام ازدواج را از دیگر اقدام های شاخص دولت در حوزه جوانان دانست و گفت: هیچ زوج در صف انتظار برای دریافت وام ازدواج در استان وجود ندارد به گونه ای که مبلغ وام های پرداخت شده به زوج های جوانان در سال 97 ، 30 درصد نسبت به سال پیش از آن افزایش یافته است.
   ** مجموعه ورزشی پیامبر اعظم(ص) تا دو هفته آینده افتتاح می شود
   مدیر کل ورزش و جوانان استان قم با اشاره به آخرین وضعیت بهره برداری از مجموعه ورزشی پیامبر اعظم(ص) در بلوار 15 خرداد قم نیز گفت: این مجموعه منحصربه فرد ورزشی که روند ساخت آن از سه سال گذشته در قم آغاز شده تا کنون 270 میلیارد ریال برای آن هزینه شده و تا دو هفته آینده و پیش از آغاز ماه مبارک رمضان به بهره برداری می رسد.
   ** کمبود نشاط اجتماعی در قم قضاوت نادرستی است
   منعم در ادامه با بیان اینکه در حوزه نشاط اجتماعی کارهای خوبی در استان انجام شده است گفت: قضاوت نادرستی است که قم در بحث شادی جوانان از سایر استان ها پایین تر باشد.
   وی ابراز کرد: بانوان استان در حوزه های مختلف ورزشی در مسابقات مختلف حضور داشته و افتخار آفرینی می کنند ضمن اینکه برگزاری جشنواره ها، همایش ها، رقابت ها و مسابقات مختلف به عنوان یکی از شاخص های نشاط اجتماعی به صورت مستمر در قم ترتیب می یابد.
   مدیرکل ورزش و جوانان قم استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در ورزش را به عنوان یک اولویت مهم این اداره کل دانست و تاکید کرد: توسعه ورزش در بخش خصوصی در حال پیگیری است و امیدواریم با بسترسازی لازم برای نقش آفرینی بیشتر بخش خصوصی شاهد تحول در این زمینه باشیم.
   منعم همچنین با تاکید بر اینکه اداره کل ورزش و جوانان به تنهایی نمی تواند رسالت خود را در حوزه جوانان انجام دهد گفت: 33 دستگاه به عنوان عضو ستاد امور جوانان در شواری عالی جوانان کشور دخیل هستند، چراکه باید برای ساماندهی امور جوانان از ظرفیت دستگاه های مختلف استان برای برنامه ریزی، هدایت و به سرانجام رسیدن امور استفاده شود.
   وی ادامه داد: ازدواج، اوقات فراغت، مسکن و اشتغال از جمله اموری است که در ستاد ساماندهی امور جوانان مورد تاکید است و در این راستا تهیه سند اوقات فراغت جوانان از جمله اسنادی است که مراحل نهایی شدن آن در قم در حال سپری شدن است ضمن اینکه تدوین سند ازدواج به عنوان یک سند بالادستی استان در دستور کار می باشد.
   مدیر کل ورزش و جوانان استان قم، تقویت ورزش همگانی در استان را از دیگر اولویت های این اداره کل دانست و گفت: توسعه ورزش صبح گاهی و عصرگاهی در نقاط مختلف شهر در دستور کار شورای ورزش همگانی استان است تا با توسعه ورزش های همگانی، نشاط اجتماعی در جامعه افزایش یابد.
   اخبار مرتبط
قم - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 4,284,809
تعداد بازدید امروز : 489
تعداد بازدید دیروز : 913
آخرین به روزرسانی : 1398/04/25
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.