جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • افزایش سه مکان ورزشی پیش از انقلاب قم به 650 مکان دولتی و خصوصی

   مدیر کل ورزش وجوانان استان قم خبر داد:

   افزایش سه مکان ورزشی پیش از انقلاب قم به 650 مکان دولتی و خصوصی

   افزایش سه مکان ورزشی پیش از انقلاب قم به 650 مکان دولتی و خصوصی

   مدیرکل ورزش و جوانان قم با اشاره به توسعه زیرساخت های ورزشی پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: پیش از انقلاب تنها سه مکان ورزشی در قم وجود داشت و این در حالی است که امروز 250 مکان ورزشی دولتی و 400 مرکز ورزشی بخش خصوصی در قم وجود دارد.   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان قم، حسن عابدی در مراسم تجلیل از قهرمانان ورزشی سال 1396 استان قم در سخنان خود اظهار داشت: 20 طرح ورزشی از سال 93 تا 96 در قم به بهره برداری رسیده است که با افتتاح آنها سرانه ورزش قم از 40 به 55 سانتی متر مربع افزایش یافت.
   وی با بیان اینکه سه طرح ورزشی تا پایان بهمن ماه امسال درقم به بهره برداری خواهد رسید گفت: مجموعه ورزشی شهدای دروازه ری با اعتبار 300 میلیارد ریال شامل استخر، سالن ورزشی و گود ورزش باستانی از جمله طرح هایی است که تا پایان بهمن ماه امسال به بهره برداری می رسد.
   مدیر کل ورزش و جوانان استان قم بیان کرد: قم دومین استان کشور در استفاده از ظرفیت بخش خصوصی است که در این راستا سال گذشته چهار طرح ورزشی به بخش خصوصی واگذار شده که 2 طرح به بهره برداری رسیده و 2 طرح دیگر نیز در هفته های آینده افتتاح خواهد شد.
   عابدی با تاکید بر اینکه سه زمین ورزشی در قالب ماده 27 در سال 98 به بخش خصوصی واگذار می شود، افزود: 66 خانه ورزش روستایی در بخش ها و روستاهای استان به بهره برداری رسیده است که این آمادگی وجود دارد در صورت اعلام آمادگی دهیاران این آمار تاپایان سال 30 خانه ورزش دیگر افزوده شود.
   وی، با اشاره به اعتبارات تخصیص یافته به هیات ورزشی استان تصریح کرد: میزان اعتبارات تخصیص یافته به هیات های ورزشی قم از 11 میلیارد ریال در سال 93 به 64 میلیارد ریال در سال 96 افزایش یافته است.
   مدیرکل ورزش و جوانان قم تاکید کرد: به منظور توسعه ورزش روستایی به ویژه توسعه ورزش همگانی در بخش ها و روستاهای این استان میزان اعتبارات ورزشی بخش ها از 570 میلیون ریال در سال 93 به 3 میلیارد و 200 میلیون ریال در سال 96 افزایش یافت.
   عابدی ادامه داد: کسب 2 سهمیه پاراالمپیک ریو و کسب یک مدال طلا در سال 2016، حضور 6 نماینده از قم در مسابقات آسیایی جاکارتا برای نخستین بار در تاریخ ورزش استان و کسب 2 مدال طلا و یک نقره از این رقابت ها، کسب اولین مدال تاریخ ورزش قم در مسابقات ساحل آسیا و اولین مدال آسیای بانوان و کسب عنوان بهترین بازیکن فوتسال آسیا برای چهارمین سال پیاپی توسط فوتبالیست قمی از جمله افتخارات ورزش قم در سال های اخیر بوده است.
   وی خاطر نشان کرد: تعداد مدال های استان قم از تورنمنت های بین المللی از 35 مدال در سال 93 به 225 مدال، در مسابقات آسیایی از 8 مدال در سال 93 به 17 مدال در سال 96 و تعداد مدال جهانی این استان از 7 مدال در سال 92 به 20 مدال در سال 96 افزایش یافته است.
   اخبار مرتبط
قم - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 4,321,601
تعداد بازدید امروز : 1,876
تعداد بازدید دیروز : 1,469
آخرین به روزرسانی : 1398/06/03
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.