جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • شاخصه های ورزش قم نسبت به پیش از انقلاب 4000 درصد رشد دارد

   مدیرکل ورزش و جوانان استان قم:

   شاخصه های ورزش قم نسبت به پیش از انقلاب 4000 درصد رشد دارد

   شاخصه های ورزش قم نسبت به پیش از انقلاب 4000 درصد رشد دارد

   مدیرکل ورزش و جوانان قم، گفت: میانگین شاخصهای مهم ورزشی این استان نسبت به پیش از انقلاب اسلامی بیش از 4 هزار درصد رشد داشته است.


   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان قم، حسن عابدی درحاشیه نمایشگاه «شکوه چهل ساله » در مصلای قدس قم در نشست خبری خود با خبرنگاران، با اشاره به مهمترین دستاوردها و افتخارات ورزش استان پس از انقلاب افزود: پیش از انقلاب تنها سه مکان ورزشی در قم وجود داشت که این تعداد پس از انقلاب به 110 مکان ورزشی افزایش یافته است.
   وی بیان کرد: با محاسبه اماکن ورزشی ساخته شده توسط بسیج، خیرین و بخش خصوصی اماکن ورزشی استان به بیش از 370 مکان افزایش یافته است.
   مدیر کل ورزش و جوانان استان قم گفت: تعداد نفرات شرکت کننده در بازی های المپیاد پیش از انقلاب تنها یک نماینده بود که این تعداد به پنج نماینده افزایش یافته ، ضمن اینکه در بازی های آسیایی این استان پیش از انقلاب تنها 2 نماینده داشته که این تعداد به 28 ورزشکار رسیده است.
   عابدی با اشاره به رشد 10 هزار و 100 درصدی تعداد مدال های جهانی کسب شده قم نسبت به پیش از انقلاب گفت: آن زمان استان تنها دارای یک مدال طلا در رویدادهای ورزشی جهانی بود که این تعداد به 103 مدال پس از انقلاب افزایش یافته است.
   وی اظهار داشت: تعداد مدال های آسیایی کسب شده توسط ورزشکاران استان از سه مدال در پیش از انقلاب با رشد حدود 4 هزار درصد به 123 مدال در سال های اخیر افزایش یافته است.
   اخبار مرتبط
قم - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 4,321,635
تعداد بازدید امروز : 1,910
تعداد بازدید دیروز : 1,469
آخرین به روزرسانی : 1398/06/03
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.